Dziennik Słowo w Nr 247[1] z dnia (31 sierpnia) 13 września) 1907 roku donosi o zmianach które dokonały się w łonie duchowieństwa katolickiego :
Zmiany w duchowieństwie.
W łonie duchowieństwa katolickiego w Królestwie Poiskiem zaszły następująco zmiany:
W dyecezyi płockiej. Mianowani: nie pełniący żadnych obowiązków kapłan dyecezyi płockiej, ks. Bolesław Mieszkowski—wikariuszem parafii Myszyniec, w pow. ostrołęckim i wikaryusz kościoła poklasztornego w Przasnyszu, ks. Józef Turczynowicz — administratorom par. Rogotworsk, w pow. płockim. Na zasadzie bezpośrednich rozporządzeń właściwych władz duchownych. (…)
W dyecezyi płockiej. Były wikaryusz par. Wąsewo, w pow. ostrowskim; ksiądz Franciszek Mieczkowski mianowany wikariuszem kościoła poklasztornego we wsi Strzogocinie, w pow. pułtuskim.
Przeniesieni: wikaryusz kościoła poklasztornego w Strzegocinie, ksiądz Ferdynand Pajewski—na wikaryusza par. Lipowiec, w pow. mławskim : administrator par. Rościszewo, w pow. sierpeckim , profesor płockiego seminaryum duchownego, ks. Adolf Modzelewski—na administratora parafii Ligowo, w powiecie lipnowskim, z zatrzymaniem obowiązków profesora; administrator parafii Strzygi, w pow. rypińskim, ks. Paweł Brzozowski— na administratora parafii Rościszewo, w pow . sierpeckim: administrator par. Szczutowo, w pow. rypińskim, ksiądz Wincenty Kiński—na administratora par. Strzygi, w tymże powiecie; administrator par. Wyszogród, w pow. płockim , ks. Józef Gadomski i administrator parafii Troszyn, w pow. ostrołęckim, ksiądz Jan Marcinowski—jeden na miejsce drugiego; administrator parafii Kobylniki, w pow. płockim, ks. Józef Strojnowski — na wikaryusza kościoła poklasztornego w Pułtusku; administrator parafii Zielona, w pow. ciechanowskim, ks. Józef Rodziński— na wikaryusza kościoła poklasztornego w Przasnyszu; wikaryusz par. Skrwilno, w pow. rypińskim , ksiądz Roch Gereltowski i wikaryusz par. Wyszogród, w pow. płockim, ks. Wacław Maliński—jeden na miejsce drugiego.
Zmarli: administrator par. Rogotworsk, w pow. płockim , ksiądz Leon Radwański; kanonik honorowy pułtuskiej kapituły kolegialnej, rektor kościoła po-reformackiego i kapelan więzienia w Pułtusku, ksiądz Tomasz Trzemżalski i emeryt ksiądz Felicjan Lekszycki.
[1] Skan dziennika Słowo został opublikowany na stronie internetowej Biblioteki Narodowej pod adresem: https://polona.pl/item/slowo-r26-nr-247-13-wrzesnia-1907,MTU3NzE4NzI/0/#item
Więcej w załączonym artykule: